2016. február 11., csütörtök

Kóbor György - Miskolci Repülőklub, Megalakulás



Kedves Olvasó!



Bemutatkozó írásomban említettem, hogy tagja vagyok a Miskolci Repülőklubnak, ezen belül is a Veterán Szakosztálynak. Az alábbi írás a szakosztály megalakulását és küldetését ismerteti.
Veterán szakosztályunk 1985. december 10.-én alakult meg 38 fővel.

Tagjai: nyugdíjasok, polgári és katonai repülők, a már nem aktív és még sportrepülők, repülőbarátaink. Szakosztályunk csatlakozott a Magyar Veterán Repülők Szövetségéhez, ahol " MVRSZ Mandl Ernő Miskolci Klub" néven vagyunk bejegyezve. Tagjaink résztvesznek aklub munkájában és rendezvényein.

Célkitűzésünk a repülőmúlt hagyományainak ápolása, a miskolci sportrepülés történetének megírása, sportesemények dokumentálása, tagjaink részére igényes klubélet biztosítása. Havonta tartunk összejövetelt. 1990. október hetedikén a sajókápolnai repülőtéren avattuk repülős emlékművünket, ahol a díszvendég Rubik Ernő volt. Szakosztályunk tagjának, Csorba Lászlónak szerkesztésében jelent meg két kötet " A MISKOLCI SPORTREPÜLÉS TÖRTÉNETE" címmel.

Király István klubtagunk sokéves munkája a "Magyar szárnyak"-ban jelent meg: "REPÜLŐ HŐSIHALÁLT ÉS REPÜLŐHALÁLT HALT BAJTÁRSAK NÉVSORA" című gyűjtemény. Dr Tolnai Lajos klubtársunk és Felesége 2008.04.08. keltezéssel magánalapítványt hozott létre, amely: "Az Első Miskolci Repüléstörténeti és Repülő Ifjúságért Közhasznú Alapítvány" néven lett bejegyezve a cégbíróságon azzal a céllal, hogy a miskolci veteránrepülő szakosztály munkája még eredményesebb legyen. Az alapítványunk eredményesen végzi munkáját kitűzött céljai elérésében. Szakosztályunk tagjai alapítványunk önkéntes segítői.
2009.-ben Sajókápolnán a miskolci  sportrepülés emlékeiből REPÜLŐMÚZEUM-ot nyitottunk. A múzeum tárlatát folyamatosan bővítjük.
A kiállítás egész évben ingyenesen megtekinthető Danyiné Varga Magdolnával a 06 20 5571-527 telefonszámon való egyeztetés után.
Szakosztályvezető: Dobos Béla

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése